logo

OKLEJANIE SAMOCHODÓW

Wykonujemy oklejanie pojazdów zarówno w zakresie minimalnym jak i pełne oklejanie grafiką. W zależności od czasu emisji nośnika dobieramy odpowiednią folię i sposób jej zabezpieczenia. Dzięki temu Klient może uzyskać korzystną cenę wykonanej usługi. Dodatkowo dla podkreślenia ważnych informacji na aucie, możemy wykleić je folią odblaskową lub folią fotoluminescencyjną. Dzięki temu numery telefonów lub adres będą bardziej widoczne wieczorem.

Mycie samochodu w trakcie eksploatacji grafiki

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów ochrony wyklejonej grafiki jest ręczne mycie przy użyciu miękkiej gąbki. Można myć samochód na myjniach mechanicznych wyposażonych w bezdotykowe lub tradycyjne szczotki myjące.
Latem - przed rozpoczęciem mycia auto powinno być wystudzone. Nie wolno myć auta rozgrzanego w słońcu, szczególnie z ciemną okleiną.


by zmniejszyć ryzyko zniszczenia lub odklejenia grafiki należy przestrzegać poniższe wytyczne:

  1. Sprawdzić, czy wszystkie krawędzie grafiki są poprawnie przyklejone.
  2. Nie myć samochodu, przez co najmniej 7 dni od wyklejania grafiki. Pozwoli to na osiągnięcie optymalnej siły klejenia.

Mycie bezdotykowe auta stanowi większe zagrożenie dla wyklejonej grafiki. Podane poniżej podpunkty należy przestrzegać i dostosować się do następujących zaleceń.

  1. Temapeatura wody nie powinna być zbyt wysoka ( optymalnie 30-40 stopni C). Wyższa temperatura zmniejsza siłę klejenia.
  2. Odległość między urządzeniem myjącym, a grafiką powinna być większa niż 60 cm.
  3. Kąt nachylenia strumienia wody musi być większy, niż 45 stopni. Jeśli strumień wody pada pod wysokim ciśnieniem i kątem mniejszym niż 45 stopni istnieje duże ryzyko odklejania brzegów grafiki.

Usuwanie grafiki

Folie wylewane charakteryzują się różną finalną siłą klejenia oraz mogą posiadać różny stopień zużycia.
Jest to spowodowane różnymi typami i rodzajami farb/lakierów używanych na karoseriach samochodów.

Podczas usuwania grafiki powinny być spełnione następujące warunki:


  1. Folia musi być nagrzana do temperatury 70-80 stopni C. Należy korzystać z nagrzewarki ( temperatura nadmuchu +/- 300 stopni C).
  2. Nie jest wskazane odrywanie folii w jednym kawałku poprzez jej ciągnięcie ( kolejne elementy folii będą usuwane znacznie trudniej). Dlatego należy odrywać folię w małych kawałkach.
  3. Do usuwania folii można używać różnych dostępnych prearatów chemicznych. Preparat ten należy używać zgodnie z zastosowaniem.
  4. Pozostałości kleju można usunąć przy użyciu szmatki nasączonej alkoholem izopropylowym, denaturatem lub innymi dostępnymi preparatami do usuwania kleju.

Pamiętaj, aplikacja folii na samochodzie to nie to samo co lakier. Jest to technika zaczerpnięta z reklamy zewnętrznej zaadoptowana na potrzeby motoryzacji. Folia jest miękka, więc jeśli chcesz takiej samej odporności jak lakier samochodowy to po oklejeniu polakieruj auto lakierem samochodowym bezbarwnym.