Park Maszyn

Gwarantujemy kompleksowość i pełną kontrolę realizacji na każdym poziomie produkcji. Dysponujemy maszynami druku wielkoformatowego, ploterami laserowymi, drukarnią UV hybryda i flat-bed, drukarnią cyfrową arkuszową oraz maszynami do obróbki introligatorskiej. Wyspecjalizowany zespół techniczny, posiada doświadczenie w zakresie produkcji i montażu elementów reklamowych, co pozwala zachować powtarzalność i dokładność wytwarzanych przez nas produktów. Od stycznia 2023 rozpoczynamy produkcję opakowań ekskluzywnych w sztywnej oprawie papierowej oraz tzw. gift-box'ów.drukarnia wielkoformatowa na rolandach
Produkcyjny system druku cyfrowego Konica-Minolta Bizhub Press C1085

Cyfrowy system drukujący Konica Minolta Bizhub PRESS C1085 stanowi naszą bazę realizacji zleceń wielkonakładowych. Bardzo wysoka wydajność przy niezrównanej jakości obrazu i stabilności poszczególnych odbitek zapewniają wszystko, co niezbędne, aby zaspokoić najbardziej wygórowane wymagania klientów. Urządzenie cechuję m.in.:

 • Zamówienia oraz zlecenia wydruku o zmiennych danych i napiętych terminach możemy realizować szybciej i sprawniej – nawet z prędkością 100 stron na minutę, na szerokim spektrum papierów i gramatur od 55 do 350 g/m2.
 • Bizhub PRESS C1085 utrzymuję stałą wysoką jakość obrazu potrzebną użytkownikom profesjonalnym do druku wysokonakładowego. Spełnia rygorystyczne wymagania technologiczne dotyczące wysokiej jakości produkcji dzięki unikalnemu tonerowi Simitri HD E, technologii przetwarzania obrazu S.E.A.D. IV i systemowi sprzężenia zwrotnego produkcji.
 • Dołączony finisher zapewnia również wydajność podczas przetwarzania końcowego przy tworzeniu broszur i składek
 • Bizhub PRESS C1085 spełnia najnowsze światowe normy przemysłowe
 • Urządzenie obsługuje zaawansowane zarządzanie kolorami. Dzięki obsłudze JDF, APPE, złożónej symulacji Pantone, będącym standardami branżowymi sterownikom Fiery oraz Creo, urządzenie stanowi jeden z wzorców dla współczesnego przemysłu poligraficznego.
Produkcyjny system druku cyfrowego Konica-Minolta Bizhub Press C1070P

Nieco starszy od poprzednika, ale wciąż pozostający w światowej czołówce, cyfrowy system drukujący Konica Minolta Bizhub PRESS C1070P stanowi naszą uzupełniającą maszynę. Jej wysoka wydajność i nieustępująca drukowi offsetowemu jakość obrazu i stabilność odbitek pozwalają nam szybko i sprawnie realizować zlecenia o niższszych nakładach za to szybkich terminach realizacji. Maszyna wykorzystywana jest też przez nas do druku korespondencji seryjnej, druków personalizowanych, losów, bonów, biletów itp. Urządzenie cechują m.in.:
 • Wysoka prędkość druku do 71 stron na minutę.
 • Wyjątkowa jakość obrazu - niedościgniona przejrzystość i precyzja w rozdzielczości 1 200 x 1 200 dpi x 8 bitów w pełnym kolorze oraz toner polimeryzowany Simitri® HD E
 • Autorskie zaawansowane technologie przetwarzania obrazu Konica Minolta – S.E.A.D. IV, rastrowanie stochastyczne, monitoring stabilności kolorystycznej i kontrolę gęstości dla uzyskania absolutnej zgodności odwzorowania barwnego
 • Doskonałe możliwości w zakresie obsługi nośników i funkcji wykańczania – zaawansowane zarządzanie podłożami drukowymi i jedyna w swoim rodzaju wszechstronność w zakresie opcji wykańczania
  (za: www.konicaminolta.pl)

Ploter solwentowy Roland VS-640

Solwentowy ploter Roland VersaCAMM VS-640 to wszechstronne urządzenie drukująco-tnące to ponoć najpopularniejsza drukarka wielkoformatowa na świecie. Zapewnia najwyższą jakość druku oraz cięcia. Zarówno w zastosowaniach seryjnych czy wielkopowierzchniowych (naklejki seryjne, fototapety, okleiny) jak i w pojedynczych, mniejszych pracach (plakaty, dekoracje) możemy zaoferować tę samą, najwyższą jakoś wykonania. Używane przez nas wysokiej jakości, profesjonalne atramenty wiodącego światowego producenta - Sun Chemicals dają możliwość drukowania wszystkiego czego oczekują od nas nasi Klienci. W połączeniu z bardzo szerokim spektrum najlepszych, markowych mediów do druku wielkoformatowego możemy zapewnić wydruki z gwarancją odporności atmosferycznej, świetlnej i o jakości na wysokim poziomie.

Urządzenie cechuje m.in:

 • Zintegrowane cięcie - naklejki z dowolnym wykrojnikiem już od 1 szt.!
 • Duża szerokość zadruku mediów: 1615mm (medium 1625mm),
 • Szerokie spektrum podłoży, m.in.: papiery, folie, tapety, winyle, płótna
 • Prędkość druku: do 27 m2/h
 • Prędkość cięcia: do 30 cm/sek
 • Maksymalna rozdzielczość druku: 1440 dpi
 • Konfiguracja kolorów: CMYK
 • Rodzaj atramentu: Eco oraz Mildsolvent
Ploter solventowy ROLAND Versa EXPRESS RF-640

Ploter przeznaczony do szybkiej produkcji wysokiej jakości wydruków. Głównymi cechami tego modelu to bezkonkurencyjna szybkość druku z zachowaniem perfekcyjna jakości wydruków na różnych mediach: od papierów, przez folie na specjalistycznych podłożachkończąc. Jego zdolność do odtwarzania wysokiej jakości grafiki przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów eksploatacji przekłada się na konkurencyjne ceny dla klientów.

RF-640 cechuje m.in:

 • Szerokość zadruku (mediów): 1615mm (1625mm)

 • Prędkość druku: do 48,5 m2/h

 • Maksymalna rozdzielczość druku: 1440 dpi

 • Konfiguracja kolorów:2xCMYK

 • Rodzaj atramentu: Eco- oraz mildsolvent

 Ploter UV Mimaki JFX 500-2131


JFX 500-2131, nowa jednostka UV LED, wyposażona w nową głowicę drukującą i zaawansowane opcje utrwalania diodami LED. Udoskonalony panel sterowania głowicą, umożliwia wydruk obrazów o wyjątkowo wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu będą widoczne czcionki o wielkości 2 punktów. Umożliwia druk na wrażliwych na ciepło nośnikach, których nie można stosować przy konwencjonalnych systemach utrwalania UV.


Najważniejsze cechy:


1. Wysoka prędkość druku do 60 m2/h przy kolorach CMYK i 45 m2/h przy druku białym atramentem.


2. Maksymalny rozmiar obrazu 2100 mm x 3100 mm.


3. Maksymalna grubość mediów 50 mm.


4. Maksymalna rozdzielczość 1200 dpi.


5. Inteligentny system zapewniający wysoką precyzje druku, gwarantując czytelność czcionki o wielkości nawet 2 punktów.


6. Druk 3- warstwowy. Umożliwia jednoczesne drukowanie 3 warstw np.: kolor - biały - kolor

Ploter tnący SummaCut 60

Znajdująca się w naszym parku maszyn SummaCut 60 należy do serii ploterów tnących, których historia sięga 1996 roku i do dziś jest rozwijana. Maszyna posiada najnowszej generacji czujniki umożliwiające pozycjonowanie wydruków na foliach lustrzanych, odblaskowych, holograficznych, czy laminowanych. Wyposażona jest w legendarny system przesuwania folii oparty na metalowych rolkach ze specjalnych stopów, powlekanych dodatkowo polimerami ochronnymi, co zapewnia wieloletnią trwałość i najwyższą jakość pracy. Jedna z najbardziej precyzyjnych technologii cięcia sprawia, że ploter SummaCut jest jednym z najpopularniejszych maszyn tnących jakie kiedykolwiek powstały.Wykorzystujemy go głównie do wyjątkowo precyzyjnego wycinania małych elementów z folii winylowych, produkcji naklejek, oklein samochodów itp.

Urządzenie cechuje m.in:

 • Obszar pracy do 60 cm,
 • Szerokość mediów
  7 - 67 cm
 • Długość mediów 50 m
 • Grubość mediów do 0,3 mm (dla noża standardowego) do 0,8 mm (dla noża do grubych folii)
 • prędkość cięcia do 113 cm/s
 • nacisk noża 0-400 g, regulowany elektronicznie co 5g,
 • powtarzalność 0,1mm na długości 8m
 • Rozdzielczość mechaniczna 0,0127 mm
Laser CO2  120x90 cm

Znajdujący się na naszym wyposażeniu ploter tnący z laserem CO2, posiada bardzo szeroki zakres zastosowań. Większe urządzenie o polu roboczym 120x90 cm służy głównie do cięcia i grawerowania: sklejki, drewna, pleksi, płyt ABS, HIPS, pianek syntetycznych, tkanin, papieru, specjalistycznych laminatów i mediów do laserowania. Jego możliwości wykorzystujemy przede wszystkim w produkcji wzorników, prototypów opakowań, elementów drewnianych, displayów i ekspozytortów z tworzyw, dyplomów i certyfikatów, znakowaniu produktów i wszędzie tam gdzie potrzeba większej mocy i większego pola pracy.
Laser CO2 50x30 cm

Mniejsza wersja plotera laserowego CO2 używana jest wszędzie tam gdzie znaczenie ma prędkość a elementy są drobniejsze. Służy często jako grawerka laserowa do sklejki, drewna, pleksi, ABS, tkanin, papieru, laminatów grawerskich, gum pieczątkarskich, folii do grawerowania. Używany jest przy produkcji pieczątek, grawerowaniu tabliczek znamionowych, pamiątek, elementów dyplomów, zawieszek, znakowania drewna, oksydowanego aluminium, markowaniu (znakowaniu) wszelkich produktów.
Trymer automatyczny KALA XY
Trymer Kala XY przeznaczony jest do w pełni automatycznego cięcia materiałów nawiniętych na rolę takich jak: papier, folie samoprzylepne, banery, block-out'y i wiele innych (do max grubości 1 mm). Odczytuje wydrukowane znaczniki Fotoba, automatycznie nadawane wydrukom z Rip-a. Automatyzacja procesu docinania wydruków z roli wpływa znacząco na ekonomię produkcji większych nakładów wydruków ploterowych.
Frezarka CNC 120x180 cm

Frezarka służy nam do prac w materiałach twardych takich jak poliwęglany, płyty zespolone typu "dibond", laminatach, drewnie i tworzywach specjalistycznych. Dzięki większemu obszarowi roboczemu powstają maszyna daje mozliwość wytwarzania elementów zabudów, liter, szyldów i wielu innych. Sterowanie numeryczne zapewnia dokładność wykonania.
Flora 2000H

Ploter UV Flora XTRA 2000H

Ploter oparty o hybrydowa technologię druku utrwalanego światłem UV.  Maszyna może drukować na materiałach płaskich jak również podawanych z rolki. Wbudowany pas transmisyjny zapewnia stabilny transport surowca nawet w dużych formatach. Ploter drukuje w standardzie CMYK z dodatkowym oraz kolorem białym, który może zostać użyty do poddruku (także wybiórczo i z modulacją) lub nadruku na powierzchni. Maksymalna grubość materiału 50 mm.

Głowice drukujące: Konica Minolta 1024i (6pl)
Ilość głowic: 4-12, drukujących w technologii zmiennej kropli Greyscale (6-18pl)
Możliwa konfiguracja kolorów: CMYK, Lc, Lm, White, V
Szerokość zadruku: 2000 mm
Prędkość wydruku: do 70 m2/h (12 głowic)
Rozdzielczość: do 720 x 1440dpi

Maszyna pozwala m.in. na zadruk na takich surowcach jak:

 • szkło,
 • drewno, deski, sklejka, płyty laminowane i surowe, OSB, panele podłogowe i ścienne
 • aluminium i inne metale, blacha
 • ceramika, płytki, gresy, płyty gipsowe,
 • PVC, pianki, pleksi, akryle, HIPS, poliwęglany, dibond
 • kartony, tektura falista,
 • tkaniny, banery, flagi,
 • tapety, papiery, artykuły dekoracyjne,
 • maty, dywany, materiały podłogowe,
 • materiały budowlane,
 • i wiele innych.
*Materiały niestandardowe mogą wymagać wykonania próby druku przed zleceniem nakładu.
Ploter UV Flora X3020 (flatbed)
X3020 to uniwersalny stołowy ploter drukujący w technologii LED UV.  Dzięki sporemu stołowi z podsysem pneumatycznym eliminuje czynnik przesuwania się materiału drukującemu zapewniając lepsza jakość i precyzję wydruku. Konstrykcja maszyny pozwala na druk na różnych materiałach:
 • szkło, ceramika, płytki (gres, terakota, beton)
 • tworzywa sztuczne, plexi, winyle, guma
 • blachy, metale kolorowe, aluminium
 • kartony, papiery, tektury
 • drewno i płyty drewnopochodne, MDF, sklejka, maty plecione, blaty
 • gadżety reklamowe i użytkowe: zapalniczki, karty plastikowe, etui telefony, obudowy, pudełka osłony, podkładki pod myszy, guziki
Klejarka 82 cm

Klejarka (kaszerka) "na gorąco". Klejenie klejem naturalnym pochodzenia zwierzęcego lub klejenie na zimno klejem wodnym. Dzięki klejeniu "na gorąco" niwelujemy efekt wyginania się arkuszy, szczególnie podczas kaszerowania jednostronnego. Wykonujemy usługi kaszerowania zarówno na potrzeby własne jak i usługowo. Kaszerujemy arkusze w pokryciu papierem kredowanym lub innymi materiałami wykończenia poligraficznego np: flok lub okleina eko.  

Kalander 70 cm

Opis wkrótce!
Dociskarka 50 cm

Opis wkrótce!
Krajarka 70 cm

Opis wkrótce!

kontakt

BAFA Sp. z o.o.

95-050, Konstantynów Łódzki
ul. Łódzka 57
tel./fax.: +48 506 614 842

Produkcja czynna w godzinach:
pn. - pt. 7:30 - 16:00

Biuro czynne w godzinach:
pn. - pt. 8:00 - 16:00


NIP: PL 731-204-66-07 REGON: 101757009
BANK: Santander Consumer Bank.: 41 1090 2590 0000 0001 2318 6349
BANK: PKO BP S.A.: 12 1020 3408 0000 4702 0415 4332

ZLECENIA / zapytania / Contact

Justyna Poddębniak
+48 502 045 865
justyna@bafa.pl
(poligrafia, druk etykiet, druk cyfrowy, reklama zewnętrzna)

ZLECENIA UV (szyby)

Daniel Bogucki
505 178 006
uv@bafa.pl

Paweł Lisowski                  Nina Woźniak
505 178 006                          505 178 006
uv@bafa.pl                          uv@bafa.pl

DZIAŁ PROJEKTOWY (graficy)

Piotr Gryz 
+48 504 308 556
piotr@bafa.pl


Adam Marganiec
-
a.marganiec@bafa.pl

SEKRETARIAT

Olga Grabowska
+48 506 614 842
biuro@bafa.pl

MAGAZYN

Tomasz
Pazdaj-Ostrowski
t.pazdaj@bafa.pl

DZIAŁ DTP (druk cyfrowy i przygotowalnia)

Wojtek Szymanek
503 422 029
w.szymanek@bafa.pl

DZIAŁ TECHNICZNY - KIEROWCY

Tomasz Szymański
Kierownik Produkcji 
+48 509 304 078
t.szymanski@bafa.pl


Dariusz Olczak
darek@bafa.pl


Dawid Ryński

Krzysztof Jagła


Kamil Stefaniak   k.stefaniak@bafa.pl

Anna Kapuściak
ania@bafa.pl

Kamil Hermer kamil@bafa.pl

Aneta Marciniak


WYSYŁANIE PLIKÓW

Skorzystaj z transfer plików

SPRAWDŹ CZY NIE WYSTĘPUJESZ NA CZARNEJ LIŚCIE SPAM

Jeśli masz problem z otrzymywaniem lub wysyłaniem poczty sprawdź czy Twoja domena nie występuje na "czarnej liście" http://multirbl.valli.org/

ZARZĄD

Jakub Dobrzyński
Prezes Zarządu
+48 501 218 887
jakub@bafa.pl
Tomasz Rola
v-ce Prezes Zarządu
+48 512 250 060
t.rola@bafa.pl
Tomasz Kozubowski
v-ce Prezes Zarządu
+48 602 639 675
t.kozubowski@bafa.pl