Produkcja reklam i materiałów POS

Kontakt bezpośredni: t.rola@bafa.pltel. 512 250 060

Materiały POS stosowane są powszechnie we współczesnej terminologii marketingowej jako nośniki reklamy BTL (z ang. below the line – reklama stosowana poza środkami masowego przekazu, skierowana wprost do klienta detalicznego), których głównym przeznaczeniem jest wspieranie sprzedaży bezpośrednio w miejscu dokonywania zakupu (ang. point of sale) lub w jego bezpośrednim pobliżu.
Produkujemy elementy oznakowań w sklepie głównie z kartonu kaszerowanego oraz cienkiego PCW lub plexi. Coraz częściej są to jednak materiały ekologiczne jak sklejka lub HDF. W dużej mierze stosowany jest nadruk bezpośredni UV np w stojakach ze sklejki lub PCW oraz w trybunkach degustacyjnych dla hostess. Ciekawym rozwiązaniem są tzw. "bociany" produktowe umieszczane na środku palet pomiędzy towarem. Bociany mogą być w wersji kartonowej lub PCW. Wycinane po kształcie wzorcowym nawiązującym do oferowanego towaru. Wykonujemy również POS'y pod indywidualny kształt i wielkość.zbiorczo posy elementy dekoracyjne i oznakowania w sklepie
Bocian kartonowy reklamowy

Tzw. "bocian" czyli element reklamowy w postaci sztywnego plakatu lub transparentu, znajdujący się na wysięgniku w postaci rurki PCW. Umieszczany głównie pomiędzy towarem na palecie, tworzącej tzw. "wyspę paletową". Przyciąga uwagę Klientów i oferuje dodatkową przestrzeń na komunikację marketingową. Standardowo produkowane przez nas "bociany" wykonane są z kartonu o gramaturze 300g. Zadruk w pełnym kolorze z obu stron. Dzięki produkcyjnej maszynie druku cyfrowego firmy Konika Minolta posiadamy możliwość produkcji z podziałem na różne grafik. Umożliwia to wykonanie nakładu całościowego np. 1000 szt. z podziałem na 5 x 200 w różnych szatach graficznych.
Wewnątrz kartonowej nakładki znajduje się kartonowa zapinka umożliwiająca montaż rurki i utrzymanie plakatu na odpowiedniej wysokości. Podstawa nie jest wymagana w przypadku zatowarowania palety ciężkimi artykułami. W przeciwnym wypadku montujemy stopę z PCW.
Degustator dla hostessy

Degustator PCW, to niezwykle wygodne rozwiązanie dla prowadzonych akcji degustacyjnych lub w miejscach gdzie prowadzone jest rozdawanie ulotek ewentualnie prowadzonej loterii. Degustator głównie wykonany jest w całości z tworzywa PCW. Istnieje możliwość wykonania dodatkowego blatu z płyty meblowej, np. gdy podczas degustacji wykorzystywany jest podgrzewacz lub ekspres do kawy. Wykonujemy również degustatory w całości wykonane z płyty meblowej lub aluminiowych płyt kompozytowych. Cała powierzchnia degustatora może być zadrukowana.
Display kartonowy

W naszej ofercie znajdują się również displaye kartonowe lub z tworzywa. Displaye to niezwykle efektowne rozwiązanie jeśli chodzi o prezentację lub sprzedaż produktu bezpośrednio z lady. Tego typu stojaczki stosowane są do sprzedaży zapachów samochodowych, zapalniczek lub butelek małej pojemności. W zależności od budżetu lub okresu eksploatacji takiego display'a, wykonujemy je z kartonu lub tektury kaszerowanej lub z tworzywa HIPS. W ramach produkcji dispaly z tworzywa, oferujemy naszym Klientom konfekcję asortymentową w postaci zatowarowania displaya, zgrzania w folii termokurczliwej oraz zapakowania do pudełka kartonowego. Klient otrzymuje w tedy pełnowartościowy zestaw gotowy do dystrybucji.
Ekspozytor reklamowy

Ekspozytory wolnostojące z koszyczkami na ulotki. Wykonane z tworzywa PCW, PMMA lub płyty kompozytowej potocznie zwanej dibondem. Tego typu ekspozytory mają bardzo indywidualny kształt, są wykonywane pod projekt. Całość może być zadrukowana lub lakierowana z naniesionymi logotypami z folii ploterowej. Głównym elementem konstrukcyjnym jest szkielet aluminiowy lub stalowy w zależności od obciążenia i użytych materiałów. Czasami w ekspozytorze instalowane jest podświetlenie LED dla podkreślenia jego walorów wizualnych.
Ekspozytor-makieta reklamowa

Ekspozytor wolnostojący w postaci reklamowanego produktu. To konstrukcja wolnostojąca lub element zastępujący zwykłego "bociana". W przypadku konstrukcji wolnostojącej, ekspozytor zaopatrzony jest w dociążoną stopę, utrudniającą jego przypadkowe przewrócenie. Górna część to tzw. bryła produktowa. Może to być wariant ekonomiczny w postaci płytek PCW łączonych na zakładkę lub w wersji droższej wytłoczka z zadrukiem. Ekspozytory na ogół przygotowywane są w sposób umożliwiający ich spakowanie do kartonu i dystrybucję jako rozłożone elementy. Są składane dopiero w miejscu docelowym
Przewodniki produktowe, instrukcje

Instrukcje i materiały personalizowane dla handlowców. Plany i wykazy towarowe. Wykonywane, głównie w procesie tzw. "druku na żądanie". Jest to druk cyfrowy w dowolnym nakładzie, nawet od jednej sztuki. Projektujemy lub składamy na podstawie dostarczonych materiałów. Broszury w różnych formatach i różnej formie oprawy. Zamykane, plombowane lub znakowane. Pełna konfekcja i dystrybucja do wybranych lokalizacji w określonych terminach.
Instrukcje dla merchandiserów

Instrukcje i materiały personalizowane dla osób koordynujących i wykonujących aranżacje przestrzeni handlowych. Plany i wykazy towarowe, listkowe wzorniki rozkładu towarów, listy ewidencyjne, marszruty, plany. Wydajemy je w bardzo poręcznej formie, umożliwiającej przenoszenie w kieszeni. Solidne wykonanie poprzez druk całości na tworzywie i oprawa w stalową śrubę introligatorską powodują, że przewodnik jest przez cały okres eksploatacji w świetnej formie. Wykonywane w procesie tzw. "druku na żądanie" w dowolnym nakładzie (od jednej sztuki). Projektujemy lub składamy na podstawie dostarczonych materiałów. Formatach i wykończenie uzgadniane indywidualnie. Możliwość wykonania zamków, plomb, znakowań, numeracji. Pełna konfekcja i logistyka do wybranych lokalizacji w określonych terminach.
"Potykacz" reklamowy

Tzw. "potykacze" przeznaczone na plakaty B3, B2 i B1. Są to przestrzenne elementy umożliwiające wkładanie do nich plakatów. Dzięki łatwemu sposobowi ich umieszczania szybko wymienimy plakat. Głównie produkowane przez nas potykacze, wykonywane są z tworzywa PCW. Wykonujemy również, potykacze restauracyjne z drewna. Lakierujemy je w dowolnym kolorze i wycinamy górne części w dowolnym kształcie. Na potykaczach drewnianych wykonujemy grawer ozdobny, np. napisy lub logo restauracji.
Owijki paletowe

Owijki paletowe wykonywane w dwóch technologiach. Pierwsza i najbardziej popularna to kaszerowanie czyli wyklejanie arkuszy z zadrukiem na podłożu z tektury falistej. Druga to wersja ekonomiczna, łączenie arkuszy z zadrukiem poprzez folię laminacyjną. W tym przypadku owijka jest cienka. Jej grubość stanowią arkusze papieru kredowego z folią.
Shelfstopper

Shelfstoppery, w wersji papierowej lub PCW to jeden z topowych produktów wykonywany w największych ilościach. Zaburzają dukt półki sklepowej zwracając uwagę na towary wyróżnione, oznaczenia promocji, loterie specjalne oferty itp. Łatwy montaż i demontaż nie wymaga dodatkowych nakładów.
Nakładki na bramki przeciwkradzieżowe

Nakładki na bramki sklepowe kartonowe lub z tworzywa. W zależności od nakładu druk offsetowy, cyfrowy atramentowy lub UV. Dowolny format i kształt. Możliwość wklejania różnych dodatków np. kieszonek na ulotki, płaskich urn na losy lub ankiety. Nakładki dostarczane są w postaci złożonej na płasko. Elementy dodatkowe oddzielnie, podklejone taśmą i przystosowane do szybkiego montażu. Dostępne surowce dla tego produktu to karton 350g, tektura falista, PCW.
Wobblery

 Element mocowany do krawędzi regału sklepowego za pomocą przeźroczystego paska PCW z taśmą przylepną. Na ogół wykonany z kartonu uszlachetnionego folią błyszczącą. Występuje również w wersji z tworzywa. Możliwość wykonania dowolnych kształtów. Format ograniczony wagą, tak aby pasek był w stanie go utrzymać.
Kartonowa urna konkursowa lub loteryjna

Kartonowa urna konkursowa lub loteryjna. Wykonanie z kartonu typu mikrofala. Oklejka poprzez kaszerowanie z wydrukiem na folii. Druk offsetowy lub cyfrowy w zależności od nakładu lub terminu realizacji. Dostępne określone formaty z gotowych wykrojników. Prosimy pytać na justyna@bafa.pl Dostarczane w postaci rozłożonej na płasko. Przystosowane do szybkiego złożenia poprzez odbezpieczenie taśm samoklejących w denku i pokrywie.
Shelfliner

Shelfliner czyli listwa kartonowa przy półkowa. Wykonana z długiej taśmy kartonowej. Możliwość wykonania listwy z podklejoną taśmą silikonową do bezpośredniej aplikacji na krawędzi półki. Dzięki specjalnej taśmie istnieje możliwość łatwego usunięcia bez pozostawienia śladów po kleju. Wykonujemy również listwy cenowe z tworzywa.
"Krawat" półkowy PVC

Zaawansowana wersja elementu wystającego z linii półek. Krawat wykonany ze spienionego PVC może przybierać dowolny kształt i zawierać dowolny zadruk (także różny po obu stronach), elementy przestrzenne, kieszonki na drobne produkty czy ulotki itp. Wielkość ograniczona jest wytrzymałością elementów i mocowania. Pełna konfekcja i logistyka do wybranych lokalizacji w określonych terminach.
"Krawat" półkowy PVC LED

Konstrukcja analogiczna do krawatu PVC wzbogacona dodatkowo obszarem świecącym. Obszar podświetlenia może zostać dowolnie zdefiniowany w granicach możliwości technologicznych. Element może przybierać dowolny kształt i zawierać dowolny zadruk (także różny po obu stronach), elementy przestrzenne, kieszonki na drobne produkty czy ulotki itp. Wielkość ograniczona jest wytrzymałością elementów i mocowania. Pełna konfekcja i logistyka do wybranych lokalizacji w określonych terminach.

Ponadto w ciągłej produkcji dostępne są inne materiały typu POS, a także możliwość wykonania elementów na specjalne, indywidualne zamówienie. Większość typowych i realizowanych przez nas rozwiązań zaznaczono kolorem pomarańczowym na modelach dostępnych w galerii poniżej.
Ponadto oferujemy materiały reklamowe innego typu, jak:

naklejka
– bardzo powszechna forma reklamy, przyjmująca postać zarówno niewielkich rozmiarów nalepek, jak i dużego formatu druków na folii samoprzylepnej, papierze i innych materiałach;
ulotka – najczęściej ma formę pojedynczej, niewielkiej kartki papieru z nadrukowaną reklamą (jedno- lub dwustronnie), zwykle zawiera także podstawowe informacje na temat reklamowanego produktu;
broszura – znacznie trwalsza od ulotki, zwyczajowo ma formę niewielkiej książeczki w sztywnych okładkach, o liczbie stron stanowiącej wielokrotność 8. Z uwagi na rozmiary, broszura zawiera znacznie więcej informacji niż ulotka;
lightbox – podświetlany materiał reklamowy, najczęściej mający postać kasetonu z umieszczonym wewnątrz plakatem. Może mieć kształt loga producenta reklamowanego towaru;
infokiosk – interaktywna forma reklamy, zazwyczaj w postaci terminala komputerowego zintegrowanego z ekranem. Może być wyposażony w urządzenia peryferyjne (np. drukarkę, czujnik ruchu czy kamerę). Współczesne infokioski zazwyczaj mają połączenie z internetem, co pozwala zarządzać nimi zdalnie oraz monitorować ich stan;
tombstone – materiał reklamowy umieszczony w bryle odpowiednio ukształtowanego tworzywa sztucznego, najczęściej szkła akrylowego (plexi), które jest odporne na działanie promieniowania UV;
lustro reklamowe – relatywnie nowa forma reklamy, polegająca na prezentacji graficznego materiału reklamowego (zwykle plakatu) na wyświetlaczu z wbudowanym czujnikiem ruchu. Po wykryciu zbliżającej się osoby, ekran automatycznie przełączany jest w tryb lustra (lub odwrotnie: po podejściu do niego, z trybu lustra przełączany jest na prezentację materiału reklamowego).
dyspenser (counter card) – specjalny podajnik albo stojak, na którym umieszcza się foldery, ulotki lub inne materiały o charakterze reklamowym i promocyjnym;
bilonownica – przeznaczona do sklepów kwadratowa lub prostokątna podkładka z tworzywa sztucznego (rzadziej ze szkła), na którą wydawana jest reszta. Wewnątrz bilonownicy można umieścić dowolną reklamę o pasującym rozmiarze;
topper – specyficzna forma reklamy półkowej (nakładka na górną część półki lub standu), której zasadniczym celem jest wywołanie w kliencie poczucia, że reklamowane na topperze produkty są najlepsze w swej klasie i dominują nad produktami oferowanymi przez marki konkurencyjne. Efekt ten osiąga się przez umieszczanie topperów w najwyższych miejscach półek, nad wszystkimi produktami;
flagietki – nieduże flagi reklamowe przeznaczone do zawieszania pod sufitem na sznurku. Najczęściej wykonane są z papieru (do wnętrz sklepów) lub materiałów odpornych na wilgoć i promienie słoneczne (do promocji na zewnątrz);
hanger (zawieszka sufitowa) – wiszący plakat, plansza lub tablica zawierająca logo bądź reklamę określonego produktu, zwykle sporych rozmiarów;
display – stojak, na którym przewidziana została przestrzeń na reklamowane produkty. W sklepach wielkopowierzchniowych często stosowany w formie wyspy promocyjnej „ready to sell”, która w takim przypadku składa się z kilku display'ów;
stoisko prezentacyjno-degustacyjne – niewielkie stoisko znajdujące się w sklepie (zazwyczaj wielkopowierzchniowym), którego zasadniczą funkcją jest zachęcenie przechodzących obok klientów sklepu do zakupu prezentowanego produktu. Najczęściej stoiska tego typu reklamują produkty spożywcze, których można spróbować przed zakupem w ramach degustacji;
roll-up (roll-banner, roller) – jeden z najbardziej charakterystycznych materiałów POS, mający najczęściej postać kasety ze zwiniętą wewnątrz niej grafiką przedstawiającą reklamowany produkt lub inny materiał reklamowy. Często stosowany podczas prezentacji i pokazów;
potykacz – stojak składający się z dwóch połączonych ze sobą ram z PCV (lub innego wytrzymałego tworzywa) na plakaty lub inne graficzne materiały reklamowe. Dość często potykacze są produkowane tak, by materiały reklamowe wewnątrz tablic można było łatwo wymieniać na inne, nogi potykaczy są także niejednokrotnie wyposażane w mechanizmy stabilizujące, co pozwala umieszczać je również na nierównej nawierzchni;
naklejki podłogowe – naklejka tego rodzaju jest wykonana z wytrzymałej, odpornej na ścieranie i wilgoć folii antypoślizgowej. Najczęściej naklejki podłogowe stosuje się w sklepach wielkopowierzchniowych, w miejscach, gdzie odnotowywany jest największy przepływ klientów.

kontakt

BAFA Sp. z o.o.

95-050, Konstantynów Łódzki
ul. Łódzka 57
tel./fax.: +48 506 614 842

Produkcja czynna w godzinach:
pn. - pt. 7:30 - 16:00

Biuro czynne w godzinach:
pn. - pt. 8:00 - 16:00


NIP: PL 731-204-66-07 REGON: 101757009
BANK: Santander Consumer Bank.: 41 1090 2590 0000 0001 2318 6349
BANK: PKO BP S.A.: 12 1020 3408 0000 4702 0415 4332

ZLECENIA / zapytania / Contact

Justyna Poddębniak
+48 502 045 865
justyna@bafa.pl
(poligrafia, druk etykiet, druk cyfrowy, reklama zewnętrzna)
Ewelina Pietras
ewelina@bafa.pl
Koordynator ds. Projektów i Zamówień +48 504 308 556

ZLECENIA UV (szyby)

Daniel Bogucki
+48 505 178 006
uv@bafa.pl
Magdalena Augustyniak
+48 505 178 006
magda@bafa.pl
Kamil Hemer
uv@bafa.pl

DZIAŁ PROJEKTOWY (graficy)

Piotr Gryz 
+48 504 308 556
piotr@bafa.pl


Adam Marganiec
-
a.marganiec@bafa.pl

SEKRETARIAT

Olga Grabowska
+48 506 614 842
biuro@bafa.pl

MAGAZYN

Tomasz
Pazdaj-Ostrowski
t.pazdaj@bafa.pl

DZIAŁ DTP (druk cyfrowy i przygotowalnia)

Wojtek Szymanek
503 422 029
w.szymanek@bafa.pl

DZIAŁ TECHNICZNY - KIEROWCY

Tomasz Szymański
Kierownik Produkcji 
+48 509 304 078
t.szymanski@bafa.pl


Michał Komorowski
frezarnia@bafa.pl
Kamil Stefaniak   k.stefaniak@bafa.pl

Anna Kapuściak
ania@bafa.pl

Kamil Hermer kamil@bafa.pl
SPRAWDŹ CZY NIE WYSTĘPUJESZ NA CZARNEJ LIŚCIE SPAM

Jeśli masz problem z otrzymywaniem lub wysyłaniem poczty sprawdź czy Twoja domena nie występuje na "czarnej liście" http://multirbl.valli.org/

ZARZĄD

Jakub Dobrzyński
Prezes Zarządu
+48 501 218 887
jakub@bafa.pl
Tomasz Rola
v-ce Prezes Zarządu
+48 512 250 060
t.rola@bafa.pl
Tomasz Kozubowski
v-ce Prezes Zarządu
+48 602 639 675
t.kozubowski@bafa.pl